info@aydintasvinc.com.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

AYDINTAŞ VİNÇ olarak 1980 yılında ilk faaliyetlerine başlayan firmamız, 1987 yılından sonra AYDINTAŞ VİNÇ İŞLERİ A.Ş. olarak mevcut faaliyetlerine devam etmektedir. Gelişmenin, büyümenin itici gücü sanayiler ve inşaat sektörü olup, bilim ve mühendislik sürekli yenilikler üreterek bu gelişmeyi devamlı kılar. Bu gelişim sürecinde, piyasadaki talep ve üretimlerle doğru orantılı olarak, araç ve makine filomuzu büyüttük, yeniledik. 1990’ların ortalarında ağır nakliyattaki gelişimimiz devam etti ve 100 –120 ton taşıma kapasitesine ulaşmanın gururunu yaşadık.

Yıl 2000 olduğunda ise, iyi bir lojistik organizasyon gerektiren liman işletmeciliğine ÖZAYDINTAŞ DENİZCİLİK ŞİRKETİNİ kurarak adım attık ve o günden bugüne oldukça deneyim sahibi olduk. 2001 yılında, birçok sanayici gibi biz de yurtdışına açılarak gelişmekte olan bazı ülkelerin imarında rol aldık. 2007 yılında 700 ton kaldırma kapasiteli Amerikan yapımı GANTRY SYSTEM (Hidrolik Kaldırma ve Yürütme Sistemleri) envanterimize katılmış olup, 2010 yılında 2. takım Gantry Sistemleri ve yine 2014 yılında STRAND JACK (Halatlı Kaldırma Sistemleri) makina parkımıza dahil olmuştur. Türkiye’de ve yurt dışında Enerji Santrallerinde, Rafinerilerde, Fabrika ve Ağır Sanayi Kuruluşlarında başarılı operasyonlara imza atmamızı sağlamıştır.
Baraj ve Otoyol İnşaatları, Enerji Santralleri (Doğalgaz, Termik, Rüzgar, HES), Çimento Fabrikaları, Kent İçi Atık Su Tesisleri, Asit ve Bor İşleme Tesisleri, Otomotiv Sanayi, Petrol Rafinerileri, Un – Yem – Gıda – Çelik - Haddehane Fabrikaları, Liman – Hava Limanı Terminalleri, Boru Hatları ve Kimya Sanayi gibi işletmelerin kurulum ve işletim aşamasında, ülkemizin çok saygın ve büyük firmaları ile çalıştık.
2015 yılında şirketimiz Türkiye deki 3 merkezinden sonra 4. şubesini IRAK/ERBIL de faaliyete sokmuştur. Halen bu bölgede 26 kadar paletli, mobil, kamyon üstü vinçler, sepetli platformlar ve heavy lifting sistemleri ile  yoğun bir şekilde çalışmaktayız. 
Ayrıca son olarak parkımıza bölünebilir 18 aks kendinden yürüyüşlü hidrolik modüler dorse katılmış olup nakliye kapasitemiz 800 tona çıkmıştır.
Şirketimiz merkez Bursa olmak üzere Gebze, Bandırma ve Erbil şubelerimizle 300 kadar ekipman ve ortalama 400’ün üzerinde personelle hizmetine devam etmekte ve ekonomiye önemli katkılar sağlamaktadır.