info@aydintasvinc.com.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

Faaliyetlerine 1980 yilinda baslayan Aydintas, 1987 yilindan itibaren, Aydintas Vinc Isleri A.S. adi altinda kurumsallasmis, kurumumuzun kültürü geregi de faaliyetlerini günden güne emin adimlarla büyütmeye devam etmektedir.

Bu genislemenin ilk meyvesini 1990 yilinda, büyüyen filosunun sagladigi kabiliyetle agir nakliyatta 120 ton tasima kapasitesine ulasarak almistir.

2000 yilinda, Özaydin Denizcilik Sirketi nin kurulusu ile, karadan edindigi deneyimi, liman isletmeciligi sektörünün hizmetine sunarak, günümüze kadar edindigi tecrübelerinin de sayesinde, ortaya koydugu basarli calismalarina her geçen gun bir yenisini daha eklemektedir.

2001 yilinda yurt disina açilarak, gelismekte olan birçok ülkenin imar basta olmak üzere, bulundugu bölgelerin refah seviyesinin yükseltilmesi amaciyla çesitli alanlardaki faaliyetlerini, dünya geneline yaymak için asilmasi gereken ilk basamagi basaryla asmistir.

2007-2010 yillan arasinda ise, yine bu dogrultuda, tüm dünyada kabul gören sertifikalara sahip; 700 ton kaldirma kapasiteli Gantry (Hidrolik Kaldirma ve Yürütme) Sistemlerini ve Strand Jack (Halatlı Kaldirma) Sistemlerini, ekipmanlari arasina katarak, yurt içi/yurt disi ayirt etmeksizin Enerji Santrallerine. Rafinerilere ve Agir Sanayi kuruluslarina sagladigi hizmet yelpazesini genisletmistir.

2015 yilinda Bursa, Gebze ve Bandirma yerleskelerimizin ardindan 4. yerleskeyi ve ayni zamanda yurt disindaki ilk yerleskesini Irak-Erbil bölgesinde faaliyete alan firmamiz, bu subeye ait aktif olarak 30'a yakin paletli vinç, mobil vinç, kamyon üstü vinç, sepetli platform ve heavy lifting sistemleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye'deki ilklerin bazilarini gerceklestirmis olan Aydintas, bu aliskanligini, son dönemdeki yatirimlarindan biri olan 1600 ton kapasiteli, paletli ve kafes bomlu, özellikle offshore (deniz üstü) rüzgâr enerji santralleri kurulumunda da kullanilma kabiliyetine de sahip  Zoomlion ZCC18000 'i -iki adet- makine parkuruna katarak, ülkemizde offshore (deniz üstü) rüzgâr enerji santralleri kurulumu kabiliyetine sahip tek firma olma unvaniyla taclandirmistir.

Bugün, merkezi ilk kuruldugu günden beri Bursa olan firmamiz, Gebze, Bandirma, Biga ve Erbil olmak üzere 5 yerleskeye yayilmis hizmet agi, devamli gelisen makine/ekipman yelpazesi ve egitimli personeli ile öncesine de oldugu gibi;

Baraj ve Otoyol Insaatlari,

Rüzgar, Dogalgaz, Termik ve Hidroelektrik Santralleri,

Cimento Fabrikalari,

Kent ici Atik Su Tesisleri.

Asit ve Bor isleme Tesisleri,

Otomotiv Sanayi,

Petrol Rafineri,

Un, Yem, Gida Tesisleri,

Çelik-Haddehane Fabrikalari,

Liman,

Hava Limani Terminalleri,

Boru Hatlari,

Kimya Sanayi,

başlılcaları olmak üzere, birçok alşandaki işletmelerin kurulum, işletim ve bakım aşamasında, -kendisi gibi- dünyanın kendi sektöründeki sayılı firmaları ile faaliyet göstermektedir.