info@aydintasvinc.com.tr

Tekne Sahile Kadar Tırla Götürüldü

Tekne Sahile Kadar Tırla Götürüldü

Sanayide İnşa Edilen Tekne Sahile Kadar Tırla Götürüldü

Geminin taşınması Genel detaylar Teknenin ustası ile röportaj Teknenin suya indirilmesi Sanayide inşa edilen tekne sahile kadar tırla götürüldü Bandırma'da sanayi sitesinde inşa edilen 13 metrelik tekne, tek parça halinde bir tıra yüklenerek denize kadar 3 saatte taşındı Bandırma ilçesinde inşa edildiği yerden tek parça halinde tıra yüklenen 13 metre boyundaki tekne, 16 kilometre uzaklığındaki limana tırla taşındı.

Bandırma'da sanayi sitesinde inşa edilen 13 metrelik tekne, tek parça halinde bir tıra yüklenerek denize kadar 3 saatte taşındı Bandırma ilçesinde inşa edildiği yerden tek parça halinde tıra yüklenen 13 metre boyundaki tekne, 16 kilometre uzaklığındaki limana tırla taşındı. Bandırma Küçük Sanayi Sitesi'nde Levent Kastel ve ekibi tarafından yapılan tekne, Kocaeli'deki bir müşteriye satıldı.

"Esnafoğlu" adı verilen tekne, bir tıra yüklenerek 16 kilometre mesafedeki sahile 3 saatte taşındı. Vinç yardımıyla limana bırakılan teknenin yüzdürülerek Kocaeli'ne götürüleceği öğrenildi. Kastel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknenin ağırlığının 25 ton 700 kilogram, kapasitesinin ise 30 groston olduğunu söyledi.

Yapımında 5 işçinin çalıştığı teknenin 550 beygir gücüne sahip olduğunu dile getiren Kastel, "Saatte 15 deniz mili hız yapma kapasitesine sahiptir. Parasal değeri yaklaşık 450 bin liradır" dedi. Kastel, 16 kilometre boyunca en çok elektrik telleri ile üst geçitler nedeniyle sorun yaşadıklarını dile getirerek, teknenin yüzdüğünü görmenin mutluluk verici olduğunu sözlerine ekledi