info@aydintasvinc.com.tr

İki Proje Bir Çözüm

İki Proje Bir Çözüm

Aydıntaş Vinç, gantry sistem (hidrolik kaldırma ve yürütme sistemleri) kullanarak iki önemli projeye imza attı. Bursa merkezli faaliyet gösteren Aydıntaş Vinç, makine parkında bulundurduğu mobil vinç, paletli vinç, araç üstü vinç, liman vinçleri, telehandlerlar ve sepetli platformlar ile çok geniş bir alanda hizmet veriyor. Bu alanlar arasında vinç ve heavy lifting (ağır kaldırma) operasyonlarına büyük önem veren Aydıntaş Vinç, yurt genelinde önemli projelere imza atıyor.

Aydıntaş Vinç, son yıllarda yatırımlarına ağır vererek güçlü bir makine parkına sahip oldu. Baraj ve otoyol inşaatları, enerji santrallerinin (doğalgaz, termik, rüzgar, HES) yanı sıra baraj otoyol inşaatları gibi önemli projelerin kurulum ve işletim aşamalarında yer alarak adını duyuran Aydıntaş Vinç, son yıllarda yatırımlarına ağır vererek güçlü bir makine parkına sahip oldu. Bu çalışmaların sonucunda 2007 yılında makine parkına 650 ton kapasiteli gantry sistemlerini katan Aydıntaş Vinç, 2010 yılında da ikinci gantry takımını alarak, 1300 ton kaldırma kapasitesine ulaştı.

İki Önemli Proje

Enerjisa Bandırma Doğalgaz Çevrim Santrali'nde, 408 ton ağırlığındaki Mitsubishi Stream Türbin ve 310 ton Jeneratör yüklerinin ağır kaldırma operasyonu
Hidrolik gantry sistemleri, ağır tonajlı yüklerin kaldırıp yatay olarak yüklenmesi konusunda büyük kolaylık sağlıyor ve özellikle büyük vinçlerin giremeyeceği dar alanlarda tercih ediliyor. Sahip olduğu gantry sistem ekipmanlarıyla projeler gerçekleştiren Aydıntaş Vinç, Enerjisa Bandırma Doğalgaz Çevrim Santrali ve Yeni Elektrik Dilovası Çerkeşli Doğalgaz Çevrim Santrali'nde iki önemli ağır kaldırmaya imza attı. Aydıntaş Vinç, Enerjisa Bandırma Doğalgaz Çevrim Santrali'nde, 408 ton ağırlığındaki Mitsubishi Stream Türbin ve 310 ton Jeneratör yüklerinin ağır kaldırma operasyonlarını gantry sistem kullanarak gerçekleştirdi. Gantry sistemlerin kullanıldığı diğer bir projede ise; Yeni Elektrik Dilovası Çerkeşli Doğalgaz Çevrim Santralı'nda bulunan 315 ton ağırlığındaki Stream Türbin ve 285 ton ağırlığındaki jeneratörün ağır kaldırma operasyonlarına imza atıldı.