info@aydintasvinc.com.tr

Aydıntaş Vinçin Teknoloji Atağı

Aydıntaş Vinçin Teknoloji Atağı

Aydıntaş Vinç, ekonomik göstergelerin pozitif rüzgarını arkasına alarak, 2013 yılının ilk yarısında başladığı yatırım çalışmalarına, yılın son ayında bir yenisini daha ekledi. Aydıntaş, makine parkına yaptığı bu yeni yatırımıyla üst düzey teknolojiyi hizmet sepetine kazandırdı.

Ağır kaldırma ve taşıma sistemlerinin aranan firmalarından biri olan Aydıntaş Aydın Kardeşler Vinç İşleri A.Ş., makine filosunu, yılın ilk yarısında hizmete soktuğu Wumag -Palfinger 70 metre kapasiteli platformdan sonra şimdi de 400 tonluk LIEBHERR marka LR 1400-2 paletli vinç ve Türkiyenin en yükseğe kalkan personel kaldırma platformu Wumag marka 85 metre araçüstü platform ile genişletti. Aydıntaş Vinç bu sistemleri kullanarak her çeşit kullanım koşullarına uyum sağlayabilecek.

Enerji sektöründe Türkiyenin en yüksek ilk ve tek Avrupa menşeili platformunu bünyesine katarak müşterilerine güvenli son teknoloji makineleriyle hizmet vermeye devam ediyor. 33 yıldır önemli projelerde çözüm ortaklığı sunan Aydıntaş, son dönemde makine ve tesise yaptığı yatırımlarla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor.  Bu kapsamda Aydıntaş, yeni bir hamleyle yüksek teknoloji standardını artırdı. Filosuna kattığı 400 tonluk LIEBHERR marka LR 1400-2 paletli vinç ile çok işlevli boom sistemi, kolay ve güvenli kurulum ve vinç bileşenlerini kolay taşıma hizmeti sunacak olan Aydıntaş Vinç Yetkilisi Ahmet Aydın, bu önemli çalışma ile ilgili şu bilgileri verdi: “400 ton kapasiteli paletli vincin boom takımı; ana ve kafes boomunun ağır ve hafif versiyonlarından, yük kapasitesi artıran derrick sistemi ve teleskopik asıllı karşı ağırlık ve ağırlık arabasından oluşur. Bu sistemleri kullanarak her çeşit kullanım koşullarına uyum sağlanabilir. Özellikle Rüzgar Enerji Santrallarında Rüzgar Türbini montajlarında kullanılacak 400 tonluk paletli vinç ülkemize geldiği gibi hemen bir Rüzgar Santralı Projesine dahil olmuştur. 85 metre insan kaldırma platformu da şu an ülkemizin en uzun boomlu platformudur. Bu ekipmanda yüksekte çalışmak için tasarlanmış sepetinde çok önemli özellikleri olan bir makinadır. Rüzgar güllerinin kanat ve motor bakımları için kullanılabilecektir.”

Aydıntaş Vinç, baraj ve otoyol inşaatları, enerji santralleri (doğalgaz, termik, rüzgar), çimento fabrikaları, kent içi atık su tesisleri, asit ve bor işleme tesisleri, otomotiv sanayi, petrol rafineri, un, yem, gıda, çelik haddehane fabrikaları, liman, hava limanı terminalleri, boru hatları ve kimya sanayi gibi işletmelerin kurulum ve işletim aşamasında dev markalar için faaliyet üretiyor.